PREVENTIVNÍ STOMATOLOGIE

Pravidelné preventivní prohlídky jsou to nejzásadnější, co by měl každý z nás dodržovat, aby předešel většině problémů v dutině ústní. Každý náš pacient nejprve podstoupí první

vstupní terapii, při které se udělá vše důležité a to panoramatický rentgenový snímek (OPG) a následná prohlídka dutiny ústní, při které se určí další preventivní a léčebný plán.

Preventivní neboli záchovná stomatologie je důležitá již od prvních zoubků, proto u nás nabízíme i ošetření těch nejmenších.

V případě, že k poškození a onemocnění chrupu dojde, je důležité je začít léčit. Zubní kaz je onemocnění zapříčiněné bakteriemi obsaženými v zubním plaku.

Bakterie mění cukry z naší potravy na energii a kyseliny, tyto kyseliny pak poškozují zub, toto poškození nazýváme zubní kaz. Zubní kaz vzniká v místech,

kde zub není dokonale očišťován, nejčastěji to bývají špatně dostupná místa jako jsou mezizubní prostory, rýhy na žvýkacích ploškách atp.

Zubní kaz poškozuje a destruuje zubní tkáň. Léčbou zubního kazu je odstranění-odvrtání- poškozené tkáně a její následné nahrazení fotokompozitní výplní nejčastěji – je kvalitní a estetická.

Pokud však nastane situace, kdy kaz poškodí zubní dřeň a bakterie se dostanou až do kořenového kanálku zubu, je nutné vyléčit infekci v něm.

Tímto problémem se zabývá mikroskopická endodoncie.

STOMATOCHIRURGIE

Stomatologická chirurgie se zabývá především extrakcemi neboli trháním zubů. Extrakce probíhá v případě, že již zub nelze jiným způsobem zachránit nebo v případě,

kdy zub roste tak, že může ostatním překážet a dokonce i růst ostatních zubů narušit. Nejčastější a nejkomplikovanější extrakcí, je extrakce tzv. zubů moudrosti či “osmiček”.

Jsou lidé, kterým zuby moudrosti nikdy nenarostou nebo jim narostou správně a nemusí tuto situaci nijak řešit.

Velice často se však setkáváme s tím, že zuby moudrosti nás začnou obtěžovat, začnou se kazit nebo rostou špatně a ostatní zuby poškozují.

V tomto případě je nutná extrakce. U každého jedince je toto trhání individuální. Našim klientům však můžeme zaručit maximální citlivost a bezbolestnost.

Provádí se opět při lokální anestezii a tudíž pacient zákrok neucítí.

Dalšími chirurgickými zákroky je odstranění kořenového hrotu, váčků či cyst.

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Co je to vlastně zubní implantát a v jakém případě se zavádí?

Zubní implantát je jednoduše řečeno malý “šroub”, který je zaveden do kosti čelisti v případě, že chybí původní kořen zubu. Jakmile se tento implantát,

který je vyroben buď z titanu nebo z titanové slitiny, zavede, čeká se zhruba 3 měsíce na zhojení.

Jakmile je místo zahojeno, jde se na nasazování korunky.

Zavádění implantátu trvá zhruba 30 minut a je zcela bezbolestné, opět se provádí v lokální anestezii.

PROTETIKA

Úkolem protetické stomatologie je nahrazení chybějících zubů. V dnešní době je již spousta postupů a variant, jak a popřípadě jakým materiálem chybějící zuby nahradit.

Je zde možnost snímatelných zubních náhrad – což je varianta levnější a nebo také nesnímatelných čili fixních náhrad.

Můžeme nabídnout estetické keramické fazety, korunky celokeramické či metalokeramické, inlay, onlay, overlay

(šetrnější řešení, kdy se nemusí okolní zuby brousit) můstky nebo kořenové nástavby.

Tu nejmodernější technologii Vám nabízí naše zubní laboratoř, která je součástí našeho zubního centra a máte možnost prokonzultovat osobně s našimi laborantkami,

které Vám všechny odborné názvy vysvětlí a nabídnou Vám tu nejvhodnější variantu přímo na míru.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Někdo říká, že je to jen výmysl dnešní moderní doby a že je to jen kvůli estetice. Opak je pravdou.

Dentální hygiena je tou nejdůležitější částí naší celkové ústní hygieny a toho, abychom předešli tvoření zubních kazů.

Dentální hygiena obsahuje nejen instruktáž o tom, jak si zuby správně čistit a jak používat mezizubní kartáčky, ale dále kompletní odstranění zubního kamene,

zubního plaku, pigmentace na zubech, která vzniká konzumací kávy, čaje, červeného vína,

kouřením aj., vyčištění mezizubního prostoru. Na závěr Vám hygienistka zuby vyleští a těm, kteří mají zuby velmi citlivé, i nafluoriduje.

BĚLENÍ ZUBŮ

Také chcete mít zářivý úsměv, který bude každý obdivovat? Právě proto je tu šetrné bělení zubů. Provádíme dvě varianty – ordinační a domácí bělení zubů.

Ordinační bělení zubů je pro Vás tou pohodlnější a rychlejší variantou. Trvá zhruba dvě hodiny a dentální hygienistka Vám zuby vybělí přímo v ordinaci.

Toto bělení je šetrné a neničí zubní sklovinu. Stejně tak bělení domácí. Toto bělení je variantou levnější, avšak dlouhodobější procedurou.

U nás v ordinaci se Vám zhotoví otisky na individuální bělící nosič, který si i včetně bělícího gelu vezmete domů a bělíte již sami, například přes noc.

Tato procedura je zhruba na dva týdny. Veškeré instrukce a pokyny Vám vždy podá naše hygienistka přímo v ordinaci.